1. moodul

 

Kokkuvõte kursusest

Koolitusel olulisemaks enda jaoks pean aktiivõppe, rühmatöö vahendite rakenduste tutvustusi. (Sway, Flippity, SuperTeacherTools). Sain mitmeid ideid tundide läbiviimiseks, nende õpilastele huvitavamaks tegemisel. Tekkis tõsisem soov uurida ise ja osaleda põhjalikumal koolitusel Office 365 kohta. Edaspidi õppetöös hakkan kindlasti kasutama MS Sway, ka SuperTeacherTools'ist on ühtteist hea kasutada.

Kuigi isiklikult sattus koolitus natuke ebasobivale ajale, olen ikkagi tänulik meeldiva ja kasuliku koolituse eest!

Iseseisev töö: tunni analüüs

Kuivõrd eesmärk saavutati? Miks see võis nii olla?

Minu arvates eesmärk saavutati.

Millega olete õpitegevuse juures kõige enam rahul?

Õpetaja töös raske tekitada õpilastes huvi tunnis toimuva vastu. Huvitava tegevuse juures ei ole vaja tööle sundida, see mul õnnestus, õpilased tegutsesid rõõmuga.

Mis õpitegevuse juures ei läinud nii hästi nagu lootsite? Miks see nii võis olla?

Rühmatöö käivitus väga aeglaselt, vähe arutleti, eriti algul, tunni lõpupoole olukord paranes. Tõenäoliselt õpilased on harjunud töötama individuaalselt.

Mida sellest õpitegevusest ise õppisite?

Julgesti võib jooksvalt plaane muuta, ei olnud plaanis hinnata algul. Kui teatasin, et parim rühm saab viied, siis töö läks hasartsemaks ja rühmatöö paranes.

Kui peaksite järgmine kord sama tegevust läbi viima, siis mida teeksite teisiti?

Mõistlik oleks ülesandeid juurde mõelda ja viia läbi 2 tunni jooksul, parem muidugi need kui oleksid järjest. Mõtlemiskoht. Muudaksin ka seda, et ei peaks ise programmiga LEGO MINDSTORMS Education EV3 tegelema (õpilane ise, väljaõpe või abiline näit õpilaste hulgast).

Iseseisev töö: tunni käik

Millised olid reeglid, kuidas toimus õppetöö?

Tingimuseks oli, et iga rühm töötab eraldi, ootan järeldusi. Õpilastele oli koostatud juhend.

Milline oli tööjaotus, rollid rühmades?

Tingimusi ei seadnud, mõlemad rühma liikmed pidid nõus olema tulemusega.

Mida õpetasin õpilastele? Mida õppisid õpilased?

Planeeritu oli pigem teadmiste kontroll ebatraditsioonilisel meetodil, õpilased õppisid läbi kogemuse, teooriat ellu viia polegi nii lihtne, järelduste tegemine. Õpilaste loogilise mõtlemise ja leidlikkuse arendamine, oskus reageerida eksimustele. Rühmatööd oli vaja tegema suunata, küllap sealt ühtteist õppisid.

Mis läks plaanile vastavalt ja mis ei läinud? Miks see võis nii olla?

Üldiselt läks tund plaanipäraselt, Mõned puudused esinesid: Ajaliselt jäime jänni. Tunnis jäi tagasiside tegemata (Leiame võimaluse ja teeme järgmine tund). Ise lootsin õpetajana ainult jälgiv, suunav taustajõud olla, tegelikult läks liiga palju minu ajast programmiga LEGO MINDSTORMS Education EV3 andmete transportimisele robotitesse. Ei olnud ka kõige parem võte aja kokku hoidmiseks võimalus järelduste tegemine tunni lõpus arutelu käigus. Tulemuseks, eriti ei fikseeritud järeldusi, valiti lihtsam viis suuliselt edastada, kuigi järeldused olid õiged.

Video parima grupi tööst:

 https://karlapk.sharepoint.com/portals/hub/_layouts/15/PointPublishing.aspx?app=video&p=p&chid=fd59f132-c365-4a7a-afd8-6a8c54215da7&vid=283b223d-573c-4007-a751-7f0122b27826

Iseseisev töö: tunni planeerimine

Tunni teema on tabeltöötlusprogrammis tabeli vormistamine, vajalike andmete ja valemite sisestamine, väljund Lego EV3 robotiga töö kontrollimine. Sihtrühm 6. ja 7. klass.

Tunni eesmärk on õpilaste loogika arendamine, robootika reklaamimine, varjatud kontroll, kuidas on õpilased omandanud tabeltöötlusprogrammis tabeli koostamise ja valemite sisestamise. Anda õpilastele infot, et teooriat ei olegi nii lihtne ellu viia. Lõimumine matemaatikaga (ringi ümbermõõt), tehnoloogia (nihiku kasutamine)

Kasutame töökoha arvuteid arvutiklassis, eelnevalt valmisehitatud roboteid EV3, programmi LEGO MINDSTORMS Education EV3, individuaalset elektroonilist juhendit.

Rühmatöö, 2 õpilast rühmas, arutelud töö ajal ainult rühma sees, peale tööd (tõenäoliselt järgmises tunnis arutelu kogu klassiga ja tagasiside.

Idee leidsin algklassi õpilastega robootika ringi tehes.

Koostööd tegin vähesel määral matemaatika- ja tehnoloogiaõpetajaga.

Loodan, et tund on huvitavam, kui klassikaline. Ootan ja loodan elulisi järeldusi. Kardan ajalist faktorit ja õpilaste soovi teha tööd rühmas.


See on meie Sway'ga tehtud teadmusloome postitus.

Teadmusloome

See on meie ühistööna loodud pilt "Unistuste maja"


Loovuse ülesanne rõõmsalt täidetud!!!

See on aktiivõppe tahvli link

https://padlet.com/lemme_sulaoja/k2rlaPK

Ühiskirjutamise  esitlus



Interneti ohutus

Kasutaksin Interneti ohutuse teema sissejuhatuseks, nn äratada õpilased vahetunnist. Õpilastel tuleks arutelu käigus oma arvamus avaldada videost.

Create your website for free! This website was made with Webnode. Create your own for free today! Get started